Najlepszy asortyment dla wszystkich jeźdźców

Oczekujesz najwyższej jakości i dobrych cen? Znalazłeś najlepsze miejsce, odnajdziesz u nas wszystko, czego potrzebujesz!

Sklep jeździecki

Derki zimowe

Każdy właściciel konia i jeździec musi zadać sobie w końcu to pytanie: czy derki to dobry wybór dla mojego konia? W szczególności derki zimowe wzbudzają wielkie zainteresowanie, nic dziwnego w końcu przez ujemne temperatury chcemy zadbać o konia. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami i rozwiej swoje wątpliwości!

Derki zimowe

Czy derki zimowe są obowiązkowe?

Derki zimowe nie są obowiązkowym wyposażeniem, ale w niektórych przypadkach są szczególnie rekomendowane. Derki zimowe bowiem zapewniają świetną ochronę termiczną przed ujemnymi temperaturami dla konia. Najczęściej wybieranym materiałem do wykonania derek zimowych jest poliester i są podszyte dodatkowym materiałem, który zapewnia najlepszą ochronę przed zimnem.

Wyróżnia się jednak różne rodzaje derek, w tym jedna z najpopularniejszych to derka letnia.

Dla jakich koni przeznaczone są derki zimowe?

Derki zimowe najlepiej sprawdzają się u koni ogolonych, które bez sierści pozbawione są naturalnej ochrony termicznej. Podszyte futerkiem derki ochronią konie przed zimnem i w takim przypadku jest to obowiązkowe wyposażenie.

Derki również sprawdzą się dla koni chorych i starych, które mają mniej sił witalnych niż zdrowe konie.

Jak wybrać derkę zimową?

W wyborze derki zimowej, jak i wszystkich innych akcesoriów dla koni najważniejsze jest indywidualne podejście do Twojego wierzchowca. Bardzo istotne jest, abyś kierował się rozmiarem derek, tak aby nie zsuwała się z konia, ani nie opinała się zbyt mocno, ponieważ wtedy nie spełni swojej funkcji.

Kieruj się również funkcjonalnością! Dobre derki cechują proste zapięcia, dzięki którym derka zimowa nie będzie się zsuwać, a przy okazji zapięcie nie zabierze CI dużo czasu.

Zadbaj o swojego konia i kup najlepszą derkę zimową!

Derki zimowe

© Copyright 2025 . All Rights Reserved.