Najlepszy asortyment dla wszystkich jeźdźców

Oczekujesz najwyższej jakości i dobrych cen? Znalazłeś najlepsze miejsce, odnajdziesz u nas wszystko, czego potrzebujesz!

Sklep jeździecki

Derki letnie

Najczęstszym wyborem przez jeźdźców jest derka padokowa, która niestety nie sprawdzi się tak dobrze, jak derka letnia przy wysokich temperaturach. Czy kupowanie derek letnich ma sens i do czego się ona przydaje? Poznaj jej właściwości!

Derki letnie

Po co są derki letnie?

Lato to pora roku sprzyjająca wielu owadom i insektom, na które w szczególności narażone są konie. Głównym i najważniejszym zadaniem derki letniej jest ochrona wierzchowca przed owadami, które skutecznie utrudniają jazdę i komfort konia. To świetny wybór w szczególności dla koni płochliwych i wrażliwych.

To świetna ochrona przed insektami, a co za tym idzie gwarancja najwyższego komfortu konia.

Jeżeli sama derka nie rozwiązała problemu z płochliwością u konia przez owady, warto wybrać również nauszniki końskie. Zapewnią komfort nawet najbardziej lękliwym wierzchowcom.

 

Czym trzeba się kierować przy zakupie derki letniej?

Derka letnia, aby spełniała swoją funkcję, a przy okazji nie powodowała odparzeń u wierzchowca, musi być wykonana z najwyższej jakości materiału. Najlepiej sprawdzają się derki siatkowe, dzięki, którym gwarantowana jest świetna zasłona przed insektami. Siatkowa derka to również doskonała cyrkulacja powietrza między derką a skórą konia. Dzięki temu ryzyko odparzenia jest naprawdę niskie, a koń nie będzie narażony na obrażenia.

Ważne jest również, aby derki były łatwo zakładane - wybierz te, które mają łatwe zapięcia i klamry. To dzięki nim współpraca z koniem będzie prosta, a przy okazji derka nie będzie przemieszczać się na ciele wierzchowca.

Derka letnia to komfort jazdy dla Twojego konia i Ciebie, dzięki ochronie, którą daje!

Derki letnie

© Copyright 2025 . All Rights Reserved.