Najlepszy asortyment dla wszystkich jeźdźców

Oczekujesz najwyższej jakości i dobrych cen? Znalazłeś najlepsze miejsce, odnajdziesz u nas wszystko, czego potrzebujesz!

Sklep jeździecki

Czaprak spooks

Czaprak spooks to obowiązkowy element wyposażenia dla konia w czasie jazdy konnej. Spełnia ogromnie ważną funkcję, dlatego, aby zapewnić  bezpieczeństwo swojemu wierzchowcowi, należy zainwestować w najwyższej jakości czaprak spooks. Dowiedz się o nim więcej i zadbaj o swojego konia!

Czaprak spooks

Co to jest czaprak spooks?

[link620]Czaprak spooks to rodzaj okrycia przeznaczony na grzbiet konia, najczęściej wykonany jest z poliestru, filcu lub sukna. Używa się go pod siodłem, ponieważ to dzięki niemu grzbiet konia jest najlepiej chroniony. Jakie są dokładne funkcje czapraków spooks i co je wyróżnia?

Po co stosuje się czapraki spooks?

Grzbiet konia jest szczególnie narażony na obrażenia w czasie jazdy, dlatego dzięki czaprakowi spooks nacisk na grzbiet wierzchowca jest amortyzowany i chroniony przed możliwymi urazami. Dodatkowo za pomocą czapraków spooks możliwa jest prawidłowa cyrkulacja powietrze pomiędzy skórą konia a siodłem. Dzięki temu narażenie na odparzenia jest znacznie niższe.

Przy okazji dbania o grzbiet konia, czapraki równie świetnie absorbują pot, co pozwala na dłużej utrzymać czapraki w czystości.

Czapraki charakteryzują się anatomicznym kształtem, dzięki czemu o wiele łatwiej dostosować go do grzbietu konia.

Dobierz czaprak spooks do swojego wierzchowca i zapewnij mu w ten sposób ochronę przed wzmożonym naciskiem!

Czaprak spooks

© Copyright 2025 . All Rights Reserved.